Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Асана як спосіб зрушитися з місця

З санскриту перекладається як «поза», ас – означає «залишатися», «бути», «сидіти», «знаходитися у певному положенні».

Є дві головні якості асани:

Стхіра – постійність, пильність, зосередженість. Сукха – здатність відчувати комфорт, легкість.

Перш ніж користуватися ними у своїй практиці, варто навчитися приймати себе, коли виконуємо асану: з зайвими сантиметрами на талії чи кісточками, які скриплять, з болем у спині чи в боці, з поверхневим диханням чи, даруйте, з соплями в носі, з думками про зачіску на вихідних чи мріями поїхати на Ібіцу.

Так ось, визначення власної відправної точки починається з дослідження тіла та розуму – свадхьяї. Вивчати себе – ось що таке рух в асані.

Два інструменти, якими користуємося – дихання і рух. Завдання полягає у тому, щоб синхронізувати їх. Звʼязок дихання і тіла породжує внутрішній ритм, який є у кожного з нас. Спіймати цей ритм, відпустити за ним дихання, а за ними і рух – мета, що видається не з легких лише напочатку. А зробити рух не механічним – якраз йога і ставить перед собою такі цілі, використовуючи цілий арсенал асан.

Символізм асани

Кожна вправа, яка практикується в хатха-йозі, має свою назву. Саме за назвами асани поділяються на декілька груп: тварини, птахи, рослини, божества чи різні види структур.

Кожна поза, відповідно до своєї назви, має символічне значення. Наприклад, візьмемо позицію воїна - Вірабхадрасану (1, 2, 3).

Це положення тіла є дечим непереборним, сильним і стійким. Коли практикуєте цю асану, ви можете усвідомити її сенс, дозволяючи відчувати себе сильним і стійким.

Користь асани

Одним з найважливіших аспектів практики йоги є поднання асан з диханням і присутність розуму, від чого ваше самоусвідомлення стає більш інтенсивним.

Процес спрямування розуму всередину допоможе вам побачити негативні шаблони поведінки, особистого життя і того, що вас оточує.

Можливо, що ви усвідомите власні звички, а згодом розпочнете роботу, що полягає у їх змінах в позитивному напрямку. Це стосується різних аспектів вашого життя, таких як: дієта, щоденні звички, емоційні та психологічні прояви, стосунки з оточенням.

Як уникнути психологічного виснаження організму?

Головним винуватцем психологічного виснаження вашого організму чи навіть емоційного зриву є саме ваш мозок і ті форми думок, вказівки, настанови, образи минулого чи проектовані в майбутнє бажання, що він їх продукує.

Саме така зосередженість на своїх думках і бажаннях робить нас глухими і сліпими до всього, що відбувається довкола нас.

Найпростіша формула, щоб уникнути такого щоденного стресу для організму – це навчитися спостерігати за усім тим, що відбувається довкола вас.

Спостерігати - це означає уміння відчувати, торкатися, чути і слухати, дивитися, але не робити з цього аналітичних висновків чи порівнянь. Підключіть всі види ваших органів відчуттів - ваше тіло за це скаже вам величезне «дякую», і ви, нарешті, дасте вашому організму свободу від втоми, емоційного зриву.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+