Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Асани хатха-йоги

Легка поза

Легка поза

Вправи йоги найкраще починати з легкої пози. Легка поза - це комфортна сидяча поза для медитації. Поза відкриває стегна, витягує хребет, сприяє правильній поставі і внутрішньому спокою.

Відчувши сідниці на підлозі, схрестіть ноги і покладіть стопи нижче колін. Покладіть ваші руки на коліна долонями вгору чи вниз.

Притисніть сідниці до підлоги, підніміть голову вгору і витягніть хребет. Відпустіть ваші плечі вниз і назад і подайте груди вперед.

Розслабте обличчя, щелепи і живіт. Дайте вашому язику відпочити на піднебіння перед передніми зубами. Дихайте глибоко через ніс в ділянку живота і сидіть максимально комфортно.

Поза собаки

Після легкої пози перейдіть у позу собаки. Одна з найбільш відомих поз в йозі. Дана поза має дуже багато позитивних ефектів:

Поза собаки

Протипоказання. Будьте уважні, роблячи цю позу, якщо у вас кистьовий тунельний синдром, ви на останній стадії вагітності або страждаєте від високого кров'яного тиску.

Станьте на коліна на підлогу і поставте на підлогу руки. Поставте ваші коліна під тазовими кістками, а руки під плечима. Максимально відкрийте ваші долоні, пальці повинні стояти паралельно і широко. Видихніть і підніміть коліна з підлоги. Відстань між стопами має бути приблизно на рівні тазу або трохи ширше. Спочатку тримайте ваші коліна трохи зігнутими і відірвіть п'яти від підлоги. Потягніть куприк вгору від тазу і потім відпустіть його. Підніміть сідничні кістки вгору до стелі, а внутрішні щиколотки ніг потягніть вгору до паху. Потім з видихом підніміть стегна, а п'яти потягніть вниз до підлоги.

Закріпіть зовнішні стегна і акуратно крутите верхні стегна всередину. Розширюйте передню частину тазу. Закріпіть зовнішні частини рук і натисніть основою вказівних пальців в підлогу. З цих двох точок підніміть ваші внутрішні частини рук від зап'ястя до плечей.

Стійте в цій позі від однієї до трьох хвилин. Після цього зігніть коліна і видихніть. Відпочиньте, опустившись на коліна, витягнувши руки вперед, поклавши голову чолом на підлогу, а сідниці на п'яти.

Привітання сонця

У дні, коли у вас немає часу для йоги, постарайтеся зробити хоча б кілька циклів привітання сонця. Ви відчуєте прилив сил і бадьорості. Також цей комплекс добре робити після пози собаки, можна зробити 3 цикли привітання сонця (один раз, починаючи з правої ноги, один раз - з лівої - це становить один цикл ). Стійте в напрямку сонця твердо ногами на підлозі. Поставте руки разом, долоня до долоні на рівні серця. Вдихайте і піднімайте руки вгору.

Привітання сонця

Повільно нахиліться, витягніть руки перед собою. Повільно видихніть вперед, торкаючись землі з повагою, поки руки не будуть на одній лінії з ногами, голова доторкається до колін.

Вдихніть і перенесіть праву ногу назад від тіла в широкому кроці. Тримайте руки й ноги впевнено на підлозі, з лівою ногою між руками. Підніміть голову і потягніться маківкою вгору, розкриваючи груди. Коли видихаєте, приставте ліву ногу до правої. Тримайте руки прямо, підніміть стегна і вирівняйте голову - дивіться перед собою, створюючи всім тілом пряму лінію. Видихніть і опустіть тіло, поки стопи, коліна, руки, груди і чоло не торкнуться землі. Вдихніть і повільно піднімаючи голову нахиліться назад настільки, наскільки це можливо, максимально прогинаючи хребет. Коліна висять над підлогою.

Коли видихаєте, зробіть собаку, тобто вигніть тіло в протилежну сторону, створюючи гострокутну арку. На вдиху зробіть широкий крок правою ногою вперед, залишаючи руки з правою ногою між ними. Відкрийте груди і потягніться маківкою вгору. На видиху приставте ліву ногу попереду біля правої, доторкніться лобом до колін. Піднімаючись на вдиху підніміть руки вгору над головою і поверніть їх перед собою на рівень серця з долонями разом.

Врікшасана

Врикшасана

Плюси цієї пози:

Будьте обережні, якщо ви страждаєте від безсоння і низького тиску. Якщо у вас високий тиск, не піднімайте руки над головою. Поставте ноги разом і руки з боків. Зігніть ліву ногу в коліні, підніміть праве стегно і перенесіть ступню правої ноги вгору всередину настільки, наскільки це можливо.

Балансуючи на лівій нозі, дві руки підніміть над головою, тримайте лікті не зігнутими і з'єднайте долоні разом. Виконайте в цій позі 10 вдихів і видихів через ніс. Опустіть руки і ліву ногу і поверніться в тадасану, позицію з ногами разом і руками по боках. Зробіть паузу на кілька хвилин і виконайте те саме з іншою ногою.

Найбільш складно у врікшасані - балансувати на одній нозі. Поганий баланс - це дуже часто результат неспокійного розуму і абстрактної уваги. Регулярна практика цієї пози допоможе вам сфокусувати розум і навчитися його концентрувати. Коли практикуєте врікшасану, можете спробувати уявляти дерево подумки. Уявіть, що ступня - це корінь, а нога - стовбур. Тіло і руки - це гілки і листя. Ви можете відчувати деякий час нестабільність, не зупиняйтеся, продовжуйте концентруватися. Регулярна практика врікшасани покращує концентрацію, баланс і координацію. Оскільки вага тіла на одній нозі, розтягуються і тонізуються м'язи ноги. Коли ви просунетеся настільки, щоб стояти більше кількох хвилин у позі, спробуйте заплющити очі і утримати баланс.

Поза трикутника

Переваги пози:

Поза трикутника

Будьте уважні, якщо ви страждаєте від низького тиску, маєте проблеми з серцем або з шиєю.

Стійте в тадасані. Розставте стопи трохи далі, ніж ширина плечей. Видихніть і підніміть дві руки в сторони від плечей паралельно підлозі долонями вниз.

повільно видихніть, розверніть ліву стопу вліво і поверніть туди ж торс, нахиліть талію вбік, опустіть ліву руку вниз у бік лівої литки. Долоня лівої руки повинна бути розміщена вздовж зовнішньої сторони лівої литки. Права рука має бути витягнута чітко вгору. Обидві ноги і руки повинні бути прямими, без вигинів в колінах або в ліктях.

Поверніть голову вправо вгору і дивіться на великий палець правої руки або перед собою, розслабивши шию. Видихніть і поверніться у вихідну позицію з руками, витягнутими в сторони. Тримайте цю позицію протягом видиху. Видихніть і повторіть те саме на протилежний бік. Поза трикутника робиться з розворотом носка, в той час, як концентруєтеся на диханні і витягуванні тіла.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+