Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Вісім принципів аштанга-йоги

Яма

Перша гілка, яма, має справу з етичним стандартом і почуттям інтеграції, зосереджуючись на тому, як вести себе в житті. Яма є універсальною практикою, яка базується на золотому правилі «Не робіть іншим те, що не хочете, щоб вам зробили».

Ніяма

Ніяма, другий щабель, що стосується самодисципліни і духовної церемонії. Постійна відвідуваність храмів та церковних церемоній, висловлення подяки перед вживанням їжі, розвиток вашої власної медитативної практики, звичка споглядальних прогулянок є хорошими прикладами ніями.

 

Асана

Асана, або практика поз, становить третю сходинку. З логічної точки зору тіло є храмом душі, тому догляд за ним - це важливий етап нашого духовного зростання. Через практику асани ми розвиваємо звичку дисципліни і можливості концентруватися.

Пранаяма

Пранаяма зазвичай перекладається як контроль над диханням. Четвертий щабель полягає в тому, щоб встановити зв'язок між диханням, розумом і емоціями. Під поняттям пранаями мають на увазі «продовження життєвих сил», адже йоги вірять, що пранаяма не тільки омолоджує тіло, але продовжує життя. Ви можете практикувати пранаяму як окрему техніку, так і інтегрувати її в щоденну хатха-йогу.

 

Пратьяхара

Ці перші чотири етапи аштанга-йоги спираються на очищення нашої особистості, набуття майстерності володіння тілом і розвиток енергетичної усвідомленості себе. Все це готує нас до другої частини практики аштанга- йоги, яка повʼязана з почуттями, розумом і переходом до вищого етапу свідомості.

Пратьяхара, п'ята гілка, означає чуттєве відволікання. Протягом цього етапу ви робите свідомі зусилля піти від зовнішнього світу. Культивуючи відстороненість від почуттів, ми спрямовуємо увагу на внутрішнє. Практика пратьяхари дає нам змогу зробити крок назад і подивитися на себе. Це зречення дозволяє нам об'єктивно зрозуміти наші прагнення, звички, які є згубними для здоров'я.

Дхарана

Оскільки кожен попередній етап готує нас до наступного, практика пратьяхари створює умови для дхарани, або концентрації. Звільнивши себе від зовнішнього відволікання, ви можете переключити і заспокоїти розум. У практиці концентрації, яка передує медитації, ми вчимося, як заспокоїти процес мислення. Ми, звичайно, вже почали розвивати силу концентрації в попередніх етапах - позах, контролі над диханням, відмові від почуттів. В асанах і пранаямі ми звертаємо увагу на наші дії. Наш фокус постійно пересувається з окремої пози на дихальну техніку. В пратьяхарі ми починаємо займатися інтроспекцією. В дхарані ми фокусуємо увагу на окремому пункті. Тривалий період концентрації природно веде до медитації.

 

Дхʼяна

Медитація або споглядання, сьомий етап аштанги, безперервно протягом концентрації. Хоча концентрація (дхарана) і медитація (дхʼяна) може здатися одним і тим самим, легка лінія відмінності існує між ними. Тоді як практика дхарани - це одноразова практика, дхʼяна - остаточний етап бути повністю свідомим.

На цьому етапі розум повністю заспокоюється, і в цьому спокої ми позбавляємося від зайвих думок. Для досягнення спокою потрібно багато сил. Але не здавайтеся. Хоча це може видатися складно, немає нічого неможливого. Йога - це прогрес. Навіть якщо нам не вдається досягти ідеальної пози, або ідеального ступеня свідомості, ми отримуємо користь від кожного етапу прогресу.

Патанджалі

Патанджалі описує восьмий і останній етап аштанги як етап екстазу. На цьому етапі той, хто медитує, з'єднує себе і трансцендентне. Він доходить до усвідомлення глибокого з'єднання з божественним, взаємопов'язаності з усіма живими організмами. З цією усвідомленістю приходить «світ, який приносить розуміння», досвід блаженства і з'єднання з Універсумом.

Це видається дуже піднесеною метою. Можливо, ми зробимо паузу, щоб вивчити, що ми справді хочемо прибрати з нашого життя, щоб досягти свободи.

Патанджалі описує завершення йогічного шляху прагненням до миру. Ми також повинні подумати про те, що остаточний етап йоги - просвітлення!

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+