Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Як не нашкодити собі на занятті з йоги

Будь-яка травма – це певний дискомфорт, що може позбавити нас на короткий чи навіть на триваліший час такого дорогоцінного – можливості рухатися. Кілька думок з цього приводу.

Чому таке трапляється і як цього уникнути?

  1. Знати свої реальні можливості і межу, коли сказати тілу «стоп! зупинись!». Головний принцип роботи в асані – маленькими кроками від простого до складного, незважаючи на гнучкішого, красивішого чи сильнішого сусіда по килимку.
  2. Кожна асана має свою геометрію (розворот стопи, тазу, перпендикуляр тулуба відносно підлоги, напрям пальців руки тощо), форму і векторність (певний напрям руху). Тому потрібно хоча б час від часу прислухатися до слів та пояснень інструктора і не боятися ставити йому запитання. Поступово асана відшліфовується і зʼявляється легкість в тілі, але тільки в тому випадку, якщо ви знаєте правила її виконання і робите правильно. Інакше можна попрощатися з коліном, плечем, шиєю, попереком, судинами, звʼязками – найбільш травматичними ділянками. Якщо ж виникає страх до певних складніших асан – краще тоді не робити взагалі чи пропустити, адже ж не за подвигами приходимо в зал.
  3. Укріплення мʼязового корсету означає робити легший варіант доти, поки не відчуєте, що можна переходити на наступну сходинку (див. п.1). Біль, ниття – сигнал, що десь перестаралися. Дуже важливо в асані не компенсувати роботу акцентованих частин тіла тими, які видаються більше розтягнутими, розкритими тощо. І розслабляти ті частини, які не активні. Витягнення, розтягування, видовження в нахилах, скрутках і жодної компресії в прогинах – золотий ключик роботи з хребтом. .
  4. Внутрішній діалог – вміти слухати його без реагування, адже пам’ятаємо про дзвінкість всередині і дзвінкість зовні, і ту життєдайну силу, якою вона наділяє.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+