Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

І ще дещо про йогу

Йога - це наука про фізичну і духовну дисципліну. Вона також є однією з течій давньої філософії, яка своїм корінням сягає Давньої Індії. Перші згадки про йогу датуються більш ніж 5 000 років тому. Саме слово «йога», можливо, потрапило до нас з давньої санскритської мови і означає єднання, союз. Одна з відомих йогівських шкіл Індії – школа Айенгара (названа так на честь засновника цієї школи) дає визначення слова «йога» як «Обʼєднання чи інтеграція всіх аспектів особистості – тіла з розумом і розуму з душею – для досягнення щасливого і збалансованого життя».

Кінцева ціль йоги, як вони заявляють, є досягнення «Кайвальї» (Kaivalya - абсолютна єдність) – інакше кажучи, кінцевої свободи (...екстатичний стан душі, вивільненої від вуз тіла. Стан такого вивільнення має назву дживанмукті (звільнення при житті) і є вищим станом йоги, перед цілковитим розчиненням душі в верховному Божестві. Тіло ще продовжує існувати, а разом з ним і душа, але звʼязок між ними вже не існує, так що душа може залишати тіло, мандрувати, де їй завгодно, і знову повертатися у свою оболонку. Хто є автором йоги?

Немає письмових свідчень чи доказів, хто саме винайшов йогу чи хто є її першовідкривачем. Насамперед – це практика, яка існувала задовго до того, як зʼявилися якісь першоджерела. Всі знання передавалися зазвичай від вчителя до учня, безпосередньо шляхом практики і особистих спостережень, внаслідок чого також розвивалося безліч шкіл і течій.

Одна із давніх письмових згадок про йогу датується приблизно II ст. до н.е. Це коментарі, написані давнім індійським філософом і граматиком Патанджалі. Дехто навіть вважає його засновником філософської школи йоги і, головне, автором основного трактату про вчення школи йоги – «Йога-сутри».

Головні принципи, філософія і практики, викладені в цій книзі, є базовими для тих, хто практикує йогу і сьогодні.

Допомога, яку пропонує йога, базується не стільки на інформації, скільки на трансформації. Перед нами може виникнути безліч запитань і перше серед них - як використовувати енергію дихання – ці чудодійні ліки.

Зі всією серйозністю ми повинні підходити до питання про підготовку до асани. Чи достатньо сильна спина, щоб зробити ту чи іншу вправу, чи укріплена шия, адже знаємо, що на небо не потрапити, підскакуючи)))). Йога розвиває здатність глибше проникати в суть речей, ставати мудрішими в процесі практики з цілковитим розумінням того, що для одного більше підходять асани, для другого – пранаями, а для третьего – прості молитви чи мантри.

Йога – це також творчість, різність методів і підходів. Тому так багато шкіл і майстрів. Інакше це була б закостеніла, а не відкрита система. Яку б мету ми не поставили перед собою – ми йдемо до неї сходинка за сходинкою, не перестрибуючи, інакше – проблеми. І ще про гуру – це той, хто допомогає знайти наш власний шлях (дхарму) – він всього лише вказує цей шлях. Обраним шляхом ми ідемо самі. Це потрібно чітко усвідомлювати. Т.К.В. Дешікачар так говорить про йогу: «…досягнення того, що було раніше недосяжним». Тобто це зміна – незалежно від того, чи робимо асану, чи дискутуємо на тему, чи читаємо якусь книгу…

Якщо ми мріємо потрапити в яку-небудь країну, в нас виникає мета, а для цього потрібно зібрати документи, оформити візу, купити білети, полетіти. Так і в йозі. І якщо для одних вона слугує лише як фізичні вправи чи тільки як втеча у високу духовність, все, ланцюг перерваний. Тож вона має обʼєднати всі аспекти особистості – поведінку, друзів, здоровʼя, медитацію…

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+