Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Йога - історія та сучасність

Медитація

Коли ми вимовляємо слово «йога», різні картинки з'являються перед очима. Можливо, ви уявляєте людей, котрі сидять у позі лотоса, повторюючи монотонно «Ом». Йога - це стародавнє мистецтво, яке практикувалося тисячоліттями. Протягом багатьох століть йога акцентує на внутрішньому світі та допомагає зберегти тверезість в нашому божевільному світі.

На Заході йогу популяризували в 60-х роках двадцятого століття, але більшість східних шкіл вважають, що йога з'явилася 5 000 років до появи цивілізації. Перша йога була пов'язана з шаманізмом Кам'яного століття. Фактично, багато індуїстських ідей, ритуалів і символів мають свої корені в культурі шаманського Мергару.

Рання йога і давній шаманізм мають дуже багато спільного, оскільки як перша, так і другий шукають трансцендентне. Головною метою шаманізму було вилікувати людей і це діяло як релігійна медитація. Стародавня йога була орієнтована на суспільство, намагаючись знайти космічний порядок через внутрішній зір і спробу застосувати цей порядок до буденного життя. Згодом йога еволюціонувала у внутрішній досвід, а йоги почали зосереджуватися на досягненні внутрішнього просвітлення і позбавленні від негативу. Йога – одна із найбагатогранніших духовних практик у світі. Цю різноманітність практика йоги набула, пропустивши через себе багато культур - Індуїзм, Буддизм, Джайнізм і врешті Західну культуру.

Сучасна йога

Йогічна традиція продовжує поширюватися до наших днів, трансформуючись у звичайну, на перший погляд, зарядку, але насправді для когось вона стає практичною життєвою філософією. По всьому світу в різних містах існують різні школи, які практикують йогу. Не обов'язково йти на курси, щоб займатися йогою, хоча з інструктором це робити значно легше. Деякі вправи йоги можна робити в приміщенні або навіть за робочим місцем. Йога може принести вам внутрішній спокій, коли ви зазнали стресу. Вона допомагає зняти головний біль, біль у спині або менструальні спазми у жінок.

У наш час дедалі частішими стають очевидні переваги йоги для здоров'я. Сучасна йога охоплює як простенькі вправи, так і майстерне їх виконання.

Майстер йога

Йогою займаються майстри йоги, зірки шоубізнесу, люди розумової праці, спортсмени, діти, вагітні.

Але акцентувати тільки на фізичних позитивних сторонах йоги буде несправедливо. Займаючись йогою, ви зможете досягти набагато більшого, ніж пластика тіла. Спочатку ціллю йоги було духовне просвітлення. З санскриту слово yoke означає злиття, мається на увазі інтеграція розуму і тіла для того, щоб зрозуміти власну природу, злитися з нею. Курси йоги, які отримали популярність на Заході, є різновидами хатха-йоги. Хатха-йога - фізична дисципліна, яка фокусується на асанах і диханні, щоб підготувати тіло до духовних занять (медитації).

У розділі «Йога для початківців» ми спробуємо спростити практику йоги, пропонуючи деякі нескладні позиції. Ми підказуватимемо, як правильно робити вправи йоги, які включають щоденну коротеньку медитацію.

З допомогою йоги ви зможете суттєво поліпшити якість вашого життя.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+