Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Про пʼять стихій в організмі і як їх зрівноважити

Всі ми знаємо, що наш Всесвіт складається з постійних енергетичних потоків, які на нас впливають. Навчитися розуміти і взаємодіяти з ними – це по суті і є нашим здоровʼям.

В природі енергія зароджується з розширення, далі відбувається її розділення, далі її частини стягуються в центр, опускаються вниз, а згодом на високій швидкості рухаються вперед. Це принцип створення кінетичної енергії, яка є основою циклічності.

ВОГОНЬ ЗЕМЛЯ МЕТАЛ ВОДА ДЕРЕВО
РОЗШИРЕННЯ РОЗДІЛЕННЯ СТИСНЕННЯ ОПУСКАННЯ РУХ ВПЕРЕД

Такий самий енергетичний цикл відбувається в нашому організмі. За китайською медициною є набуті після народження елементи енергетичної системи у вигляді 12 меридіанів, які, відповідно, пов’язані з різними органами тіла. Розбирати їх – не тема нашої статті. Найперше спробуємо розібратися з енергією стихій.

ВОГОНЬ. Це енергія розширення. 1. У зрівноваженому стані поширює тепло у всіх напрямах. В основному вона переміщається по меридіанам серця і тонкого кишківника. Від такої людини віє теплом і здоровʼям. 2.Надмір вогню – людина збуджена, у неї дикий нерухомий погляд, неконтрольований сміх. Фізично це видно по багряному кольору обличчя, приховано це проявляється у вигляді накопичення жару в ділянці грудей. 3. Недостатність – порушення кровообігу. Людина не здатна радіти життю чи збадьорити сама себе, вона шкодує себе. В її тілі надмір металу, а це пов’язане з відчуттям відчаю і депресії.

ЗЕМЛЯ стосується меридіану селезінки і шлунку. Це енергія змін і розвитку. 1. У рівновазі розвіюються сумніви, зовнішні події не доймають. 2. Надмір – виникає занепокоєність навіть незначними життєвими подіями. Розбухає нижня частина тіла, з’являються проблеми зі шлунком. 3. Недостатність. Людина стає інертною, в’язне в рутині, переживає через свої дії. Є проблеми з селезінкою, відбувається занурення в сумніви й занепокоєння. Людина стає занадто інтровертом.

МЕТАЛ відповідає за легені і товстий кишківник. 1. Це енергія стиснення і відчувається вона як підбадьорливі обійми. Людина здатна дивитися на світ об’єктивно. Якщо вона порушена, то відчувається як обмеження і удушшя. 2. Надмір – сильний смуток, глибока депресія. Така людина неусвідомлено витягує енергію з інших. Після спілкування з «металевою» особою люди відчувають втому. 3. Недостатність – людина відчуває себе ізольованою від світу і зовнішніх відчуттів, їй може здаватися, що вона падає в глибоку діру.

ВОДА – це насамперед нирки і сечовий міхур. 1. У рівновазі нирки здорові, страхи не так сильно впливають, зникає напруга у повсякденному житті. 2. Надмір – людина постійно «заведена», її нервова система працює «на всіх парах». 3. Недостатність – відчуття внутрішнього страху і стидливості. Світ видається великим і страшним місцем і людина живе у постійному стресі.

ДЕРЕВО відповідає за меридіан печінки і жовчного міхура. Це прямолінійна енергія і по тілу вона переміщується вільно і наполегливо. 1. Зрівноважена вона дає людині внутрішній спокій і терпіння, а це означає ефективність дій у стресових ситуаціях. 2. Надлишок спричинює спалахи гніву, які спрямовуються на оточення, це енергія знищення. 3. Недостатність діє навпаки, коли гнів спрямований всередину людини і проявляється у відчутті власної нікчемності.

Лише коли п’ять стихій, які є своєрідними замками емоцій, врівноважені, людина напряму може працювати зі своєю свідомістю і жити мудро.

А тепер про те, як ми можемо собі допомогти покращити емоційне здоровʼя. Щодня нам доводиться гніватися, радіти, тривожитися, сумувати і відчувати страх.

СТРАХ – найбільш небезпечний, бо він опускає енергію, а згодом заплутує її. Це енурез в дітей, порушення водного обміну та кровообігу, як результат – хворе серце.

СМУТОК І ПЕЧАЛЬ – знищують енергію, коли соки тіла згущуються і уповільнюються. Тут корисно порухатися, зʼїсти кисленького, розігрітися, зробити масаж, поспілкуватися з друзями тощо.

СМІХ І РАДІСТЬ уповільнюють потік енергії. Тоді корисно трохи « заземлитися» походити босоніж по землі, поповзати на чотирьох, як роблять це маленькі діти.

ГНІВ І ПЛАЧ – піднімають енергію вгору, а це провокує сльози і як наслідок з голови сходить зайва вода (недарма якщо стримати цей порив, голова болітиме). Отож плач піднімає енергію, а сміх уповільнює. Так людина може себе гармонізувати.

І ще одна таблиця-підказка, яка показує зв'язок п’яти елементів з емоціями

ЕЛЕМЕНТ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КАНАЛ ЕНЕРГІЯ ВИЯВ ЕНЕРГІЇ ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ЕНЕРГІЄЮ І ЛЮДИНОЮ
ДЕРЕВО ЯН – ЖОВЧНИЙ ІНЬ – ПЕЧІНКА ГНІВ ПЛАЧ ЕНЕРГІЯ ПІДНІМАЄТЬСЯ – ТЕЧУТЬ СЛЬОЗИ
ВОГОНЬ ЯН – ТОНКИЙ КИШКІВНИК ІНЬ – СЕРЦЕ РАДІСТЬ СМІХ ЕНЕРГІЯ УПОВІЛЬНЮЄТЬСЯ – ПОТІННЯ
ЗЕМЛЯ ЯН – ШЛУНОК ІНЬ–СЕЛЕЗІНКА ТРИВОГА РОЗДУМИ ЕНЕРГІЯ КОНЦЕНТРУЄТЬСЯ – СИЛЬНЕ СЛИНОВИДІЛЕННЯ
МЕТАЛ ЯН – ТОВСТИЙ КИШКІВНИК ІНЬ – ЛЕГЕНІ СУМ СМУТОК ЕНЕРГІЯ ЗНИЩУЄТЬСЯ – СОКИ ЗГУЩУЮТЬСЯ, ПЕРЕСИХАЄ В РОТІ
ВОДА ЯН – СЕЧОВИЙ ІНЬ – НИРКИ СТРАХ ПЕРЕЛЯК ЕНЕРГІЯ ОПУСКАЄТЬСЯ, А ЗГОДОМ ПЛУТАЄТЬСЯ – ВИДІЛЯЄТЬСЯ СЕЧА

Якщо розглядати почерговість стихій за годинниковою стрілкою, то отримуємо те, що називається циклом зародження стихій. Дерево породжує (стимулює) вогонь, вогонь породжує, зігріває (стимулює) землю, з землі добувають метал, а він дає при охолодженні воду, вода, відповідно, живить дерево.

Якщо подивитися проти годинникової стрілки, то ми виявимо ознаки деструкції, тобто вогонь спалює дерево, дерево вбирає воду, вода розʼїдає метал, метал спустошує землю, земля засипає вогонь. Ще це можна назвати контролем та обмеженням.

Як і в житті, деструкція, пригнічення не завжди шкода, іноді це перетворення і єдиний спосіб трансформації через надання іншої форми і змісту для продовження життя і ще більшої потреби в новій якості.

Тому можемо завжди самі собі допомогти, якщо розуміємо що звідки береться))).

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+