Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Про користь і шкідливість сну

Підраховано, що 25 років життя ми витрачаємо на сон. І навіть у ці хвилини мозок не є у стані спокою. Прокинувшись зранку, ми можемо не памʼятати, снилось нам щось чи ні. Те, наскільки сон запамʼятовується – залежить від стадії, коли ми прокинулись. Швидку стадію сну вважають такою, що сприяє його запамʼятовуванню. Виявляється, існує такий стан сплячої людини, як сонний параліч – захисний механізм, щоб не покалічити себе та інших – коли все тіло, крім грудини, що дихає, знерухомлене. Нагадує чимось шавасану. Діти багато часу проводять у фазі такого сну, і, як кажуть вчені, навіть плід має такі переживання.

Хороший сон - це наше психічне благополуччя. Часто ми лягаємо спати з якоюсь невирішеною проблемою, а вранці вона видається не такою страшною і вдало з легкістю ніби розвʼязується сама по собі. Якщо нас постійно турбують жахи чи одні й ті самі сни повторюються з певною частотою – це свідчить про шар застарілого стресу, з яким потрібно працювати.

Норма сну середньостатистичної людини мегаполісу – 8 годин. Вважається, що з 21 до 24 – найсприятливіший час для відновлювального сну. До речі, без сну лбдина може прожити набагато менше, ніж без їжі. В людини, яка хронічно не досипає, порушується координація рухів, погіршується слух і зір. Хоча світу відомі й інші випадки, коли всього декілька годин сну наповнюють людину енергією та працездатністю: Наполеону достатьно було 4 години на добу, Бехтерєву, Гете - 5, Едіссону -2, да Вінчі всього 1,5. Найновіші відкриття у світі науки доводять про нижчу смертність тих, хто спить менше… Є такий феномен, як віщі сни. В Менделєєва це була таблиця. Гіппократ завжди запитував пацієнтів, про те, що їм снилося, оскільки сни могли попередити хворобу. Сни батьків про здоровʼя дітей чи інших близьких людей часто передбачають які-небудь захворювання.

Занадто висока сонливість - теж кнут сучасної цивілізації. І її причиною стає стрес. В суспільстві, де технічні достягнення випереджають духовний розвиток людини і ця тенденція посилюється, стрес є неминучим супутником життя. Виникає головне питання в наш час - як обмежити себе від зайвої інформації, яка надходить звідусіль... Як зберегти і накопичити життєву енергію? В кожного свій рецепт, починаючи від напоїв та вправ і закінчуючи сном – адже він генетично в нас закладений. І скільки кому необхідно для сну – запитайте у свого біологічного годинника. А може саме час його підкорегувати?

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+