Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Підготовка до занять йогою

Майстер йога

Якщо ви вирішили зайнятися йогою, то повинні подумати про найбільш зручні умови. Найоптимальніший час займатися йогою - ранок перед сніданком. Починайте день з практики йоги після того, як ви прокинулися, на порожній шлунок, прийміть перед тим душ, якщо хочете. Звичайно, якщо немає часу робити вправи вранці, можна вибрати найзручніший для вас час.

Асани, пози йоги - можуть практикуватися в будь-який час, 2-3 години до або після їжі. Ви не можете практикувати пози, коли тіло напружене, втомлене або дуже збуджене. Не варто робити надто стимулюючі пози перед тим, як йдете спати. Асани - найкраща початкова практика йоги, яка супроводжується контролем дихання (пранаяма) і медитацією.

Пранаяму практикують у будь-який час дня, 2-3 години після їжі. Її слід виконувати, коли ви напружені або втомилися і коли умови не дають змоги робити асани. Пранаяма - це найкраща практика для того, щоб не переривати потік свідомості. Пранаяма є необхідною умовою для вдалої медитації. Медитувати можна в будь-який час дня, коли ви відчуваєте себе бадьорим і ненапруженим.

Для досягнення кращого результату ви не повинні медитувати 2-3 години, до і після їжі, якщо ви хочете спати або якщо збуджені. Найкраще, щоб приміщення було наповнене свіжим повітрям, чистим і спокійним. Не практикуйте йогу на сонці або після прийняття сонячних ванн. Займатися йогою не в приміщенні добре, якщо тільки немає вітру і комах. Надягайте комфортний одяг, що не обтягує, не обмежує рухів.

Майстер йога

Про що потрібно пам'ятати перед заняттями йогою

Тренуйтеся на порожній шлунок, коли минуло як мінімум три години після їжі. В жодному випадку не перенапружуйте ваше тіло. Багато людей не враховують цю пораду. Вони намагаються змусити своє тіло робити вправи, не звертаючи уваги на втому. Це велика помилка, яка може призвести тільки до шкоди.

Працюйте дуже повільно з вашим тілом. Поважайте його межі, не знесилюйтеся. Ці межі дуже скоро почнуть розширюватися і ви досягнете гнучкості, якщо працюватимете постійно і делікатно. Тіло даватиме вам больові сигнали. Прислухайтеся до цих сигналів, щоб запобігти перенапрузі. Робіть короткі паузи між вправами. Пам'ятайте золоте правило: «Якщо Вам некомфортно - НЕ РОБІТЬ»

Перестаньте виконувати вправи, які призводять до болю. В деяких випадках це може бути просто процес розвитку тіла. У цьому разі ви повинні зупинитися і з часом продовжити. В інших випадках ви можете пошкодити окремі частини тіла. Тоді вам треба припинити робити вправи, які приносять шкоду відповідній частині тіла і перейти до інших вправ, а з часом повернутися до попередніх. Радьтеся з лікарем або інструктором про те, які вправи вам можна робити, а які ні. Будьте завжди усвідомлені і сконцентровані на тому, ЩО ви робите.

Контролюйте розумом відчуття, усвідомлюючи, що відбувається з тілом і сконцентруйтеся на вашому диханні і позах. Не думайте про інші речі і не спілкуйтеся ні з ким, коли робите вправи. Якщо можливо, найкраще, коли ви знаходитеся одні в кімнаті, без радіо або телебачення чи інтернету, так, щоб ви могли слухати себе. Якщо ж це неможливо, концентруйтеся на самому собі та просто ігноруйте те, що відбувається навколо вас.

Зверніть особливу увагу на ваше дихання. Кожна вправа має специфічний спосіб дихання. Це дуже важливий аспект вправи. Дихання дуже важливе. У багатьох випадках, це навіть більш важливо, ніж фізичні вправи. Зверніть увагу на ваше дихання і дихайте повільно і глибоко, згідно з інструкціями до кожної вправи. В цілому (з деякими винятками) ми вдихаємо, коли ми тягнемося вгору або назад, і видихаємо, коли ми нахиляємося вниз або вперед. Завжди дихайте через ніс всередину і назовні, якщо інше не передбачене вправою. Пам'ятайте правило «Ніс для дихання, рот для їжі»

Дозвольте вашій увазі рухатися через ваше тіло так, щоб вам стало відомо про кожний м'яз. Енергія повинна протікати і розслабляти м'язи. Виконуйте комплекс вправ, глибоко дихаючи, і якщо це можливо, з глибокою релаксацією.

Практично немає жодних вікових обмежень для практики йоги. З іншого боку, техніка виконання відрізняється від можливостей практикуючого. Ті, які знесилені хронічними захворюваннями, повинні консультуватися з лікарем або інструктором.

Уникайте вправ три місяці після операції, якщо у вас немає дозволу від лікаря. Деякі вправи можна робити тільки по закінченні 6 місяців після операції, якщо тільки у вас немає дозволу від лікаря почати раніше.

Ніколи не практикуйте йогу під впливом алкоголю або наркотиків. Немає жорстких правил щодо дієти, щоб почати займатися йогою. Немає суворих вимог кинути палити, ставати вегетаріанцем або бути пуристом. Йога може допомогти вам кинути шкідливі звички. Давайте розглянемо деякі асани, пози, які є головними для йоги.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+