Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Йога полегшує життя учасникам військових дій з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР)

Здавалось би слова «йога» і «ветерани» ніколи не зустрінеш в одному контексті. Щоправда, 2013 року довелося переглянути цю проблему. Нові дослідження довели, що йога для ветеранів військових дій є необхідною практикою саме для тих, хто потерпає від ПТСР. В США розробили цілий курс, що складається з приблизно 100 занять, спрямованих на поступове психологічне відновлення здоров"я ветеранів. Цю програму почали широко застосовувати в реабілітаційних центрах по всій країні.

Це можливість допомогти тим, хто потерпає від ПТСР, основні симптоми якого:

  1. - безсоння;
  2. -пригадування тривожних моментів, пов"язаних з трагічними подіями під час служби;
  3. -чутливість до звуків і неможливість відновити зв"язок з реальністю.

Учасники військових дій та користь, яку містить в собі йога

Одна з учасниць військових дій в Іраку, котра пройшла курс йоги ПТСР, пов"язаного з неспокоєм та постійними атаками панічних страхів, Мелані С. сама стала однією з головних керівників проектів. Згодом вона написала книгу «М"яка йогатерапія для ветеранів, котрі відновлююються після травм». «Лише після того, як я написала цю книгу – справді відчула полегкість і спокій. Я нарешті усвідомила, що ті навчальні курси йоги для ветеранів приносять реальну допомогу військовослужбовцям, які потерпають від поствоєнних травм».

Мелінда Морган, яка пройшла курс відновлення після 9-11 таких постсиндромних атак, почала сама навчати солдат, які збиралися на службу в Афганістан. На сьогодні вона викладає йогу серед військових в Пентагоні.

В ході досліджень було виявлено, що практика повного дихання йогів поліпшує комплексну рівновагу тіла і розуму. Для військовослужбовців, котрі часто страждають від прихованого та накопиченого відчуття гніву, провини чи шоку, практика дихання привносить бажане відчуття заспокоєння та звільнення від напруги.

Згідно з даними тільки в США людей, які потерпають від посттравматичного стресового розладу, приблизно 5,2 млн осіб (учасників військових дій чи звичайних громадян). Більшість йога-класів для учасників військових дій безкоштовні. Деякі з них діють лише у визначені дні.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+