Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Всього лише три поради щодо того, як зняти стрес у вашому безладному житті

Більшість людей вважає, що йога лише для обраних і успішних людей. Таке стереотипне мислення, якщо бути відвертим, краде в нас можливість одержати ті позитивні характеристики здоров"я, які приховані в дуже простій і доступній кожному практиці.

Ось, наприклад, деякі упередження, котрі притаманні таким людям: йогою можуть займатися люди:

  1. - котрі досить молоді та енергійні;
  2. - в яких є дуже багато вільного часу;
  3. - ті, в кого гнучке і сильне тіло;
  4. - ті, хто повинен присвятити своє життя вивченню індуїстської релігії та різним поклонінням.

Насправді непряма ціль йоги – це руйнування різних міфів та стереотипів стосовно особистого життя, поглядів, і що не менш важливо – стосовно свого тіла.

Отож звернемо нашу увагу на суть проблеми – що таке стрес, як він виникає?

Сам процес формування стресу полягає у тому, що людина дуже сильно прив"язується до своїх думок-уявлень, котрі є реакцією мозку на зовнішні подразники. До того ж вони виражають її ставлення до навколишнього світу. Неспівпадіння того, що людина хоче бачити, з тим, що є насправді, в реальності веде її до стресу.

Одна з головних особливоостей йоги полягає в тому, щоб з допомогою вправ (іноді навіть найпростіших) стерти цю наркотичну залежність від створених людиною образів і почати «відчувати». З допомогою додаткових відчуттів усвідомлювати все, що відбувається з тілом, з різними тактильними відчуттями, у взаємовідношенні з навколишнім світом. Цей процес «відчування» до мінімуму знижує розумову та фізичну напругу, знищуючи весь процес формування стресу. Зароджується новий етап світовідчуття, який цілком логічно можна назвати також початком оздоровлення.

Дихання

Багато людей рухаються по життю, роблячи по кілька коротких і швидких дихань щохвилини. Такий тип дихання робить кожну людину вразливою до будь-якого стрес-фактора в її житті і є до того ж причиною хронічної м"язової перенапруги, головного болю, безсоння, депресії чи роздратування. Вивчення свого дихання здатне попередити всі зазначені симптоми.

Для початку підрахуйте, скільки дихальних циклів «вдих-видих» ви робите за хвилину. Далі просто поспостерігайте, як ваше дихання поступово уповільнюється, навіть без зусиль з вашого боку. Обережно почніть спостерігати за тим, куди зникає дихання – на вдиху як воно рівномірно розподіляється по всьому вашому тілу, а на видоху – як воно таємничо зникає в просторі, що вас оточує. Спостереження за процесом дихання допомагає розслабитися природним шляхом, і головне, без будь-яких засобів. Дихання завжди з вами. Воно є невід"ємною частиною вашого буття.

Практика дихання – один із найпростіших і доступних способів допомогти організму людини відновити власні сили та енергію в будь-яких обставинах. А також є основою для наступних двох практик, котрі допомагають позбавитися стресу.

Міні-перерва для комфортного розтягування

Навіть якщо ви знаходитесь в сидячому положенні протягом тривалого часу – чи то за комп"ютером, в транспорті тощо – ви можете навіть у цих положеннях поступово і в м"якій формі розтягувати своє тіло з мінімальною напругою.

Сидячи в кріслі, наприклад, витягніть ліву ногу вперед. Пальчики цієї ноги потягніть на себе, розтягуючи при цьому підколінні сухожилля. Згодом, на видоху, м"яко нахиліться в напрямі своєї ноги, при цьому пальчиками ніг постарайтеся дістати до землі. Далі на вдиху поверніть своє тіло в попереднє положення, одночасно згинаючи ногу в коліні, стопу розмістіть в звичне положення. Повторіть це з іншою ногою.

Тепер перейдемо до торсу. Впріться міцно плечима в спинку вашого стільця, напружте одночасно сідниці, притискаючи їх до сидіння. Далі м"яко нахиліться ліворуч доти, поки не відчуєте, що права сторона тіла достатньо розтягується, не викликаючи у вас при цьому відчуття дискомфорту. Після цього, на вдиху, поверніться у попереднє положення. Повторіть той самий нахил в інший бік. Усього лише 5 хвилин м"якого розтягування спини буде достатньо для того, щоб зняти хронічну напругу м"язів спини, через котру у вас часто може виникати біль.

Практична медитація

Навіть якщо ви вважаєте, що у вас немає достатньо часу, щоб приділити увагу годинній медитації, ви можете з користю практикувати «зміщення вашої уваги». Наприклад, шум машин, що проїздять на вулиці, чи звуки сусідів, котрі голосно грають на музичних інструментах чи роблять ремонт квартири, дратують дуже багатьох.

Тепер почніть сприймати такий шум як всього лише звукові хвилі в просторі, а ваше роздратування з цього приводу – як такі самі хвилі, що йдуть з вашого боку. Якщо ви залишаєтесь спокійним – такі хвилі не здатні вас зачепити. Вони можуть проходити крізь вас, але не здатні порушити вашу внутрішню тишу. І чим довше ви можете залишатися без певної реакції - тим сильнішими стаєте, тим глибше занурюєтесь у внутрішню тишу, котра дарує вам просто так дуже багато енергії./p>

Більшість з нас не робляться сердитими, коли чують звуки природи – спів пташок, грім, краплі дощу по підвіконню чи шум вітру. Тому цілком можливо слухати дратівливий шум і сприймати його як усього лише звуки хвиль під час прибою.

Якщо ви спілкуєтеся з людьми, які викликають у вас антипатію, спробуйте на певний час відкласти своє судження про таку людину. Вдавайте, ніби ви антрополог, котрий був посланий вивчати культуру інших людей з суто об"єктивної точки зору. Приймайте кожну нову ситуацію зі свіжим неупередженим поглядом, спостерігаючи щоразу за новими деталями, при цьому не дозволяючи формуватися вашій особистій думці. Важливі саме деталі, котрі ви раніше вважали другорядними та малозначущими. Це, наприклад, те, як ви дихаєте під час розмови, що ви вічуваєте, дрібні деталі одягу, стан повітря, освітлення, міміка на обличчі співбесідника тощо.

Практикувати такі речі можна дуже легко, якщо ви будете здатні знайти для себе хоча б 10 хвилин протягом дня, щоб приділити увагу розслабляючому диханню. Головна особливість такого дихання полягає у тому, що воно допоможе вам попередити майже будь-які витрати емоційної енергії, особливо в ситуаціях, які ви не здатні змінити.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+