Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Очищення травної системи з допомогою чудової страви Кітчарі

Якщо ви вважаєте себе гурманом і водночас бажаєте очистити свою систему травлення, спробуйте знану страву Кітчарі. Лікарі, котрі займаються за системою Аюрведи, запевняють, що ця страва (приготована з рису басматі, «мунг дала» чи «машу» (така фасолька, у вигляді горошку, яка здатна виводити солі тяжких металів) та ароматичних індійських трав) - легко засвоюється, дуже поживна та володіє колосальними очисними характеристиками, які сприяють інтенсивному вивільненню організму від зашлакованості жирами та хімічними неприродними інгредієнтами, котрими насичена сучасна їжа.

За Аюрведою, давньоіндійською цілісною системою оздоровлення, злагоджена робота травної системи забезпечує хороше здоров"я. В той час, коли ви починаєте споживати Кітчарі, ваша травна система має змогу перепочити, щоб зцілитися й налагодити правильну роботу всього організму. Кітчарі є головним продуктом дієти в Аюрведичній системі харчування (як єдиний спосіб харчуванняя, якщо ви дотримуєтесь правила моно-дієти) і як частина Панчакарми (комплексна аюрведична програма детоксикації, котра використовує такі методи, як масаж з маслами, потіння та клізми з метою виведення токсичних речовин з організму).

Міні-Панчакарма - очищення - складається з такого споживання Кітчарі протягом декількох днів. Практики Аюрведи вірять, що масло Гхі, яке додається до цієї страви, здатне значно підсилити агні (внутрішній вогонь, що посилює метаболізм – обмін речовин в організмі). Протягом багатьох століть, шляхом спроб і помилок, Аюрведична система довела свою ефективність і простоту в справі очищення організму.

Аюрведа пропонує специфічні дієти для кожної Доші – конституційні типи, пов"язані з відмінностями характеристик тіла і розуму. Ця дієта дещо обмежує вибір їжі, що робить її непопулярною для тих, хто бажає харчуватися різноманітними стравами. Кітчарі є однією из найбезпечніших страв, оскільки її пропонують для споживання всім трьом Дошам.

Якщо ви шукаєте щось нове і корисне, що водночас може допомогти очистити вашу травну систему – спробуйте Кітчарі. На певному етапі ви також помітите, що вага приходить до норми, а ваше самопочуття стає з дня на день дедалі кращим!

Рецепт приготування

Розраховано на 4 порції:

1 склянка білого рису басматі

1 склянка машу

1 столова ложка топленого масла

1/4 чайної ложки насіння кмину

1/4 чайної ложки насіння коричневої гірчиці

1/4 чайної ложки куркуми

1/4 чайної ложки кам"яної чи морської солі

4 склянки води

  1. Промити рис і боби мунг, поки вода не стане чистою.
  2. В каструлі на середньому вогні нагрійте топлене масло, додайте насіння гірчиці та тмину. Ретельно розмішайте.
  3. Додайте рис, боби мунг, куркуму, сіль та перемішайте.
  4. Додайте воду і доведіть до кипіння. Кип"ятіть 5 хвилин, помішуючи час від часу.
  5. Зменшіть вогонь до мінімуму і накрийте зверху кришкою, залишивши її ледь привідкритою. Варіть, поки рис повністю не звариться, приблизно 20-25 минут.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+