Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Який вид йоги обрати для себе?

В давні часи йогу порівнювали з деревом, життя якого залежить від коріння, стовбура, гілок, цвітіння і плодів. Хатха-йога - це одна з шести гілок: раджа, карма, бхакті, джняна і тантра йоги. Кожна гілка зі своєю унікальною характеристикою і функціями є особливим підходом до життя. Залежно від вашого характеру, темпераменту, філософської позиції ви можете вибрати ту, що вам підходить найбільше. Треба розуміти, що залученість в одну з цих гілок не заважає бути залученим в іншій. Прочитавши цю статтю, ви зрозумієте, що кожен з цих шляхів переплетений з іншим.

Раджа-йога

«Раджа» означає королівський. Цей підхід передбачає вісім ступенів, описаних Патанджалі в «Йога-Сутрах»:

Ці ступені також практикуються в інших гілках йоги. Раджа-йога приваблює тих, хто легко заглиблюється і поринає в медитацію. Члени релігійних і духовних громад дуже часто тяжіють до цієї гілки йоги.

Тантра-йога

Можливо, найбільш неправильно зрозуміла і трактована серед усіх, тантра, що є шляхом ритуалу, який включає освячену сексуальність. Ключове слово тут «освячення», і означає робити щось священним. В тантричній практиці ми переживаємо божественне у всьому, що ми робимо. У цьому підході культивовано ритуальний підхід до життя. Дивним є те, що хоча тантра йога асоціюється винятково з сексуальним ритуалом, більшість тантричних шкіл рекомендує целібат.

 Насправді тантра є найбільш езотеричною гілкою з шести. Вона апелює до тих йогів, хто насолоджується церемоніями і схиляється до феміністичних принципів космосу, які йоги називають шакті. Якщо вас приваблюють церемонії, дні народження, ювілеї, тантра-йога для вас. Багато тантричних йогів знаходять певну магію у всіх типах церемонії, або в японській чайній церемонії, або в євхаристії у католицькій месі.

 

Карма-йога

Друга гілка йоги - це карма-йога або шлях служіння, який ніхто з нас не може уникнути. Головним принципом карма-йоги є те, що ми переживаємо в кожен наступний момент наслідки зробленого нами в попередньому житті. Розуміючи це, ми зосереджуємо всі наші вчинки на тому, щоб стати кращими.

Карма - це шлях усвідомлених дій. Ми практикуємо карма-йогу в кожному нашому кроці і нашому служінні іншим.

Джняна-йога

Якщо бхакті-йога розглядається як йога серця, у джняна-йозі вбачають йогу розуму, мудрості. Джняна-йога - це шлях мудреців і вчених. Цей шлях передбачає розвиток інтелекту через вивчення текстів йогічної традиції. Підхід джняна-йоги вважається найскладнішим, але з іншого боку найбільш прямим. Джняна включає в себе серйозне вивчення і апелює до тих, хто має інтелектуальні здібності. У контексті західної культури цю йогу характеризують кабалістичне навчання, єзуїтські священики, бенедиктинські ченці тощо.

 

Бхакті-йога

Бхакті-йога описує шлях служіння, що передбачає пошук божественного у всіх творіннях. Бхакті-йога - це позитивний спосіб налаштувати емоції. Шлях бхакті дає нам можливість культивувати толерантність до кожного, з ким ми контактуємо. Махатма Ганді, Мартін Лютер Кінг, Мати Тереза – люди, які йшли цим шляхом.

Аштанга-йога

Одна з найпопулярніших шкіл йоги серед тих, які сьогодні практикуються – це аштанга-йога. Аштанга дослівно означає «вісім гілок». Цих вісім ступенів - сукупність правил про те, як прожити змістовне і цілеспрямоване життя. Вони служать приписом для моральної та етичної самодисципліни, спрямовують увагу на здоров'я, допомагають нам усвідомити духовний аспект нашої сутності.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+