Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

Емоц і Я

Я завжди відчуваю себе щасливим. Чому?... бо я нічого ні від кого не чекаю. Очікування – завжди біль… Життя коротке… Так що люби його. Будь щасливим…І посміхайся…Перед тим, як говорити, слухай. Перед тим, як писати, думай… Перед тим, як витрачати гроші, зароби… Перед тим, як молитися, прощай…Перед тим, як робити боляче, відчуй… Перед тим, як ненавидіти, люби… Перед тим, як померти, живи!... Вільям Шекспір

Сучасна людина має незліченну кількість потреб. Вона задовольняє одну, зʼявляється інша, ще одна і ще, і так 24 години на добу 365 днів на рік. Це я про сучасного зайнятого чоловічка.

 

За аюрведичним вченням таких потреб всього чотири: артха – потреба в матеріальних благах; кама – в любові і взаємності; дарма – розумінні і реалізації своїх життєвих завдань; мокша – духовному пробудженні.

Щоразу, як людина перебуває в пригніченому емоційному стані, це є ознакою того, що одній з цих потреб загрожує небезпека. Тому не менш важливо для збереження здоровʼя уважно ставитися до своїх емоцій, адже наше емоційне тіло, як і фізичне, потребує праці над собою і чистоти. Ми маємо звичку двома руками триматися за пережиті негативні досвіди – аварії, хвороби, образи, зради, сварки, розчарування, бо не вміємо чи не хочемо з цим впоратися. Пережиті емоційні травми дають про себе знати на фізичному рівні і часто заважають отримувати насолоду від життя, роботи і радісного спілкування з близькими.

Невпорядковані емоції, як і незасвоєна їжа, призводять до накопичення отруйних речовин. Щоб цього не було, варто прислухатися до таких порад:

1. Відповідальність за власні відчуття. Якщо ви помічаєте свою реакцію на певну людину, поставте собі запитання «А як це характеризує мене?Чого я не помічаю в собі?». Адже кожна людина на нашому шляху – дзеркальне відображення нас самих, яке ми самі притягнули за вуха. Проаналізуйте і спробуйте прийняти власні емоційні реакції, що роблять нас вразливими до обставин.

2. Дати визначення своєї емоції. «Що я відчуваю в даний момент?». Чи це злість, чи сум, а чи роздратування, заздрість чи ревність. Визначте і опишіть своє відчуття настільки зрозуміло, наскільки здатні, але без відтінку жалощів до себе.

3. Відшукати підтвердження свого відчуття у відчуттях тілесних, бо все ж таки емоція — це думка, за якою криється фізичне відчуття. Негативні думки є причиною неприємних реакцій в організмі, а утворені хімічні речовини згодом живуть власним життям. Якщо просто поспостерігати за своїми фізичними відчуттями, можна виявити, що заряд емоції розчиняється в певний момент.

4. Виразити свої емоції просто для себе. Наприклад, опишіть їх в щоденнику чи проговоріть на диктофон. Врешті, дозвольте дістатися спогадам про схожі ситуації з глибин памʼяті і також напишіть про них. Дайте волю своїм висловлюванням щодо цих ситуацій.

5. Звільнитися від емоції через якийсь ваш щоденний ритуал. Фізична рухливість – найкращий спосіб. Прогулянка, танці, плавання, теніс, боулінг, тай чі чи йога з пранаямою заберуть емоційне навантаження з організму.

6. Після того, як рівновагу віднайдено, варто поділитися емоцією з тією людиною, якої вона безпосередньо стосується. Тепер є шанс поглянути на проблему (якщо справді є певні питання, які треба вирішити) без очікувань і звинувачень.

7. Взбадьоритися! Якщо всі попередні кроки зроблено, ви молодчина! Побалуйте себе чимось приємним.

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+