Телефон Телефон: (063) 1791054 (096) 7135983 emailEmail: gabruka@mail.ru Переход на русский

В чому суперечності західних спортивних методик і Хатха-йоги

Всього 20 хвилин занять йогою сприяють позитивній стимуляції мозку. Більшість тих, хто займається різними видами спорту, з огляду на відсутність анаеробного навантаження, вважають заняття йогою досить нудними та малоефективними.

Однак при вмілій побудові вправ та їх правильному виконанні позитивні результати з покращення стану здоровʼя не змусять вас довго чекати. Головне, що ці результати отримуємо після щадних тренувань, а в разі постійної практики вони закріплюються на тривалі роки.

Більшість досвідчених спортсменів навіть в такій сфері, як тріатлон (біг, плавання, їзда на велосипеді), шкодують про те, що не почали займатися вправами за системою Хатха-йоги в більш ранньому віці.

В чому ж тоді головна відмінність сучасних спортивних методик з тією системою вправ, котра захована в Хатха-йозі. Змішування західних стереотипів і догм з філософією хатхи призводить дуже часто до спотворення самої практики. Хоча саме слово «хатха» означає – норовливий, впертий, міць, поєднання розуму, ментальної енергії з праною, силою життя, сонце і місяць. Термін «йога» - це те, що обʼєднує, підсилює, єднання. Хатха-йога – це давня система, котра з допомогою практики створює фізичне, емоційне та ментальне обʼєднання.

Підходячи до традиційної хатха-йоги з думкою про те, що необхідно спалити певну кількість калорій чи наростити мʼязову масу, практикуючий руйнує саму систему комплексного сприйняття людини в тому вигляді, в якому це нам пропонує система хатха-йоги. Так можна поставити під загрозу основну мету і сприятливий вплив практики.

Нещодавнє дослідження засвідчує, що йога посилює когнітивні здібності людини. Давайте спочатку розберемося з самим терміном когнітивні здібності. Когнітивні (психічні) можливості є вищими функціями мозку, котрі забезпечують людині можливість бути людиною. До них належать мислення, просторова орієнтація, розуміння, обчислення, навчання, мовлення, здатність розмірковувати…

Першими ознаками зниження цих здібностей є порушення уваги і памʼяті. Якщо стан продовжує погіршуватися, то можуть зʼявитися ознаки, що свідчать про слабкі когнітивні порушення, і навіть може розвинутися деменція (недоумство).

Йога останнім часом стала надзвичайно популярною методикою оздоровлення у всьому світі, і тому врай необхідно систематично відслідковувати її позитивний та негативний вплив на здоровʼя. Особливо це важливо в царині психічного здоровʼя, оскільки ця система унікальна вже тим, що може узгодити вплив на активність розуму і тіла.

Наприклад, були проведені дослідження зі студентами одного з американських університетів. Одна і та сама група студентів в перший день експерименту займалася протягом 20 хвилин анаеробними фізичними вправами, що охоплювало навантаження в 60-70 % від максимуму загального серцевого ритму.

На наступний день експерименту та сама група учасників, яка навіть не мала досвіду заняттями йогою, протягом 20 хвилин виконувала різні асани: стоячи, лежачи на спині, сидячи. Вправи включали в себе ізометричні скорочення і розслаблення в поєднанні з дихальними техніками. Заняття проводив досвідчений інструктор. Всі учасники експерименту набрали більшу кількість балів саме відразу після заняття йогою, а не того, в яке були включені анаеробні навантаження. Піддослідні також заявили про те, що вони стали спокійнішими, центрованими та розслабленими саме після сесії вправ за системою йоги і набагато більше втомленими після занять з анаеробним навантаженням.

20 хвилин, звісно, не є ідеальним часом для занять хатха-йогою. Більшість груп проводять свої тренування від 45 хвилин до півтори години. Тривалість заняття визначає час виконання однієї з головних поз – пози мерця «шавасани». Ця вправа є основою всієї релаксації в системі хатха-йоги. Більшість навіть дуже кваліфікованих спеціалістів та інструкторів в західному світі чомусь дуже мало уваги приділяють виконанню цієї вправи.

Шавасана (поза мерця) – не лише короткий період відпочинку. В момент виконання цієї вправи відбувається взаємодія між «грубою» фізичною енергією тіла та енергією тоншого плану – ментальною. Відбувається свого роду рівномірний розподіл енергії по всьому тілу. Сама форма «легкої втоми» трансформується в енергію спокою та завершеності (цілісності всього організму). І якщо саме заняття – це феєричний виступ на сцені життя, то шавасана – її грандіозне фінальне завершення.

Відверто кажучи, немає потреби в величезній кількості науково-дослідницьких результаті, щоб насолодитися перевагами йоги – загальне збільшення сили, витривалості, здоровʼя, імунної функції, лібідо,поліпшення емоційного стану…

Найпростіше знайти найближчий клуб і спробувати на собі як це насолоджуватися практикою йоги )))).

Адреса

Студія Анни Габрук
вул. Тарнавського 112, Львів, Львівська область.
Телефон: 380(063) 1791054 http://yoga-center.lviv.ua/
G+